23.05.2015 09:26

Fotovýstava v Pěstounské rodině jsem doma!

Adite pro náhradní rodiny Diakonie Západ a LATUS pro rodinu Vás zvou na výstavu fotografií ze života dětí v pěstounských rodinách v Plzni, která se koná v rámci projektu Plzeňské rodinné fotoalbum v kreativní zóně Depo 2015 a kampaně V pěstounské rodině jsem doma, podpořené dotačním programem MPSV Rodina 2015.

Výstava nás prostřednictvím fotografií z rodinného alba šesti rodin zavede do běžného života dětí, které nevyrůstají se svými původními rodiči, ale v pěstounské rodině. Smyslem výstavy je nechat veřejnost nahlédnout do života pěstounských rodin a poukázat na skutečnost, že některé prožitky a zkušenosti, které zásadním způsobem formují jejich další život, si děti mohou odnést jen a pouze z rodiny, z podstaty věci nemohou vznikat v ústavech a zařízeních kolektivní péče.

 

Vernisáž výstavy se koná ve středu 27. května v 18 hodin v kreativní zóně Depo 2015, Presslova ulice 14, Plzeň. Její součástí bude krátká neformální beseda s pěstouny, kteří se zapojili do přípravy fotoalba, s Jiřinou Ullmanovou z Diakonie Západ a Janou Kocourkovou z LATUS pro rodinu, které se zaměřují na služby pro pěstounské rodiny.

Výstava potrvá od 27. května do 9. června.

Otevřeno je denně od 11 do 19 hodin.

 

Další info na: https://fotoalbum.plzen.eu , https://www.depo2015.cz

—————

Zpět