K 1. 1. 2023 evidujeme 66 Dohod

 

Terapie hrou

Hra je pro děti přirozený způsob komunikace jako je pro nás dospělé přirozené mluvení. Terapie hrou je tedy způsob, jakým lze s dětmi komunikovat. Během terapie se vytváří bezpečný prostor, ve kterém děti mohou vyjadřovat svoje pocity ve společnosti vyškoleného terapeuta, který jim rozumí. Děti se posléze začnou cítit lépe, protože uvolnily svoje emoce. Během celého procesu terapeut podporuje dítě ve vytváření zdravého vztahu s dospělou osobou a zároveň podporuje dítě v nácviku dodržování nastavených hranic.

Terapie hrou probíhají v herně v prostorách organizace LATUS pro rodinu o.p.s. Během terapie používá terapeut speciální hračky, které dítěti pomáhají vyjádřit to, co se mu špatně sděluje slovy. Terapie hrou je určena pro všechny děti, které prožívají nějaké těžkosti (doma, ve škole, během rozvodu rodičů, ve vztazích s jinými dětmi, atd.) a potřebují v jejich řešení podpořit.

Pokud u svého dítěte pozorujete tyto projevy, kontaktujte svého klíčového pracovníka či terapeutku Mgr. Janu Kocurkovou na čísle 775 969 047, nebo se na nás obraťte prostřednictvím e-mailu info@latusprorodinu.cz.